Děkuji Vám za všechny ohlasy a milé reakce. Těší mě, že Vám videa a články přinášejí tolik inspirace. Chcete-li sdílet své komentáře či zážitky, můžete tak učinit prostřednictvím Diskuze níže.

Máte-li další otázky ohledně těchto témat, můžete se se mnou přímo setkat nebo mi napsat zprávu.

Děkuji a přeji Vám šťastnou Cestu životem!

Tomáš Poutník

PS. Pokud přispíváte, prosím nepoužívejte přezdívku "poutník", použijte své iniciály či cokoliv jiného, ať se to neplete. Děkuji. :) Komentáře podepisuji Tom Poutník.

Diskuze

Kniha

Ahoj Tome,
chtěla bych se dozvědět více o astrálním cestování, zajímalo by mě jestli máš nějakou vydanou publikaci na toto téma, nějaké zážitky sepsány pohromadě v knize, aby se člověk nemusel prokousávat články na internetu. Děkuji M.

Hudba

Dobrý den,
zajímá mě, jak se vám osvědčil poslech hudby při astrálním cestování případně u meditace. Myslíte, že je to dobrá pomůcka pro uvolnění, nebo naopak funguje jako rušivý element?

Děkuji za odpověď.
D.

Základní Astrál

Ahoj Tome, dnes jsem si přečetl Tvé staré příspěvky na fóru o AC a uvědomil jsem si, že jsem byl v základním astrálu (dále jen ZA) už možná mnohokrát, ale až doteď jsem to asi nějak nedokázal rozklíčovat. Lucidní sny zažívám poměrně běžně, ale uvědomil jsem si že, zážitky ze ZA byly poněkud jiné. Přisuzoval jsem to prostě tomu, že LS jsou různé povahy a intenzity. Zážitek ze ZA povětšinou začínal pocitem že mé vědomí (Já) pomalu odplouvá z postele někam do prostoru, a ten prostor je většinou tmavý, tak jak to popisuješ v diskusi. Tedy jsem zcela vědomí bod bez těla který pluje pomalu v nekonečném temném prostoru. Poté jsem si přál že chci vidět a začal se pomalu objevovat vizuální svět. Bylo to mé rodné město. Poté jsem si asi rovněž přál tělo protože se zformovalo (téměř jsem to fyzicky pociťoval jak se "zhmotňuje") a já dopadl těžce na chodník. Nicméně vše to bylo nějaké jiné, nevím jak to popsat, snad skutečnější nebo energetičtější. Jestli jsem Tě dobře pochopil, tak to město bylo spíše konstrukcí mysli, protože jsem byl přesvědčen že zažívám LS, nikoliv AC. (Nebo jsem tam opravdu byl? :-)) Tím jsem to všechno nejspíš sám degradoval a tedy se ani nepokoušel někam vědomě přemístit "skokem" a podobně. Můj dotaz zní: Může se jednat o ZA ? Protože ten zážitek vždy začíná vyplutím vědomí z postele do temného prostoru. Nikdy jsem neviděl své spící tělo nebo pokoj natož abych se do něj vědomě vracel. Probuzení je náhlé tak jako u LS. Nicméně jak píšu, neuvědomoval jsem si že bych mohl být v ZA a prožívat plnohodnotné AC. Děkuji.

Re: Základní Astrál

Ještě musím dodat, že teda pokoj jsem snad jednou nebo dvakrát viděl taky, ale velice krátce na to abych si mohl udělat nějaký závěr zda šlo o AC nebo LS. Své spící tělo jsem ale neviděl nikdy a nikdy se do něj plynule nevracel. Díky.

Setkání v Plzni

Ahoj Tome, koukal jsem, že cestuješ různě po ČR. Neplánuješ udělat i nějaký sraz na západě Čech, v Plzni? Rád bych si s tebou někdy osobně popovídal. Měj se pěkně! Lukáš

Re: Setkání v Plzni

Ahoj Lukáši,
cestuju v rámci ČR, avšak obvykle mne osloví nějací organizátoři a domluvíme se na detailech. Přímo sám si tam zatím setkání neorganizuji. Pokud bych měl něco v Plzni, dám vědět sem nebo na FB. Jinak se můžeme setkat v Praze. Pěkné dny a ať se ti daří! Tom Poutník

Vlastnici planet

Ahoj Tome, v jednom z clanku jsi zminil ze svety nekdo stvoril a vlastni. Mohl bys tohle tema rozvinout?

Re: Vlastnici planet

Ahoj Honzo,
Rozvedu to, ale jen lehce. Přijde mi, že spousta lidí je rychle fascinována hromadou detailů, které jsou celkem nepodstatné a spíše než "čtením" je lépe, je zjistit přímou zkušeností. Vše kolem nás je energie. Naše těla jsou energetickým shlukem, stejně tak naše vědomí a svět kolem. Vše se odehrává v základní energetické matici - v této tradici - astrálu. Každá myšlenka, emoce, čin je energetický výboj, který v menší či větší míře mění či ovlivňuje zbytek energetického systému. Základem všeho je energie. Svět, ve kterém žijeme, "někdo" (nevím kdo ani zda je toto označení relevantní) stvořil tento svět. "Někdo" jiný či stejný jej opět "spravuje", aby nedošlo k jeho zásadnímu narušení.
V astrálu je místo, kde je možné si stvořit svůj vlastní svět - myšlenkami, které se vykreslují do větších detailů, svět se dále sám rozvíjí.. Jedno z nekonečného množství různých míst a světů. Svět mohou spravovat vyšší bytosti, astrální cestovatelé či jiné formy bytí - detail není podstatný. Důležitá je celková rozmanitost míst a možností existence a rozvíjení vědomí skrze různé zkušenosti.
Přeji pěkné dny!
Tom Poutník

LSD

Ahoj Tome, zajímalo by mě, jestli máš nějaké zkušenostmi s LSD. Osobně jsem tuhle látku nikdy nezkoušel, ale podle toho co jsem slyšel od lidí, trochu mi jejich stavy a zážitky (např. pohled na sebe z třetí osoby). připomínají AS. Jsou tyto dvě věci nějak propojeny?

Re: LSD

Ahoj, LSD testoval vyznamny psychiatr Stanislav Grof, ktery vyvinul metodu holotropniho dychani, pri kterem lide zazivaji a popisuji minule zivoty, zazitky. Verim, ze to je obdobna oblast jako OOBE. Jestli chce nekdo zazit ten stav, doporucuji poctivou metodu, nikoliv psychotropni latku, pri niz hrozi i smrt.

Re: Re: LSD

René, jak si prosímtě přišel na to, že LSD tě může zabít? Obecně psychedelické drogy, jsou jedny z nejbezpečnějších na rozdíl od alkoholu a jiný tvrdých drog.
Jediné riziko, může spočívat v tom, že by člověk mohl jak se říká vyskočit z okna. Ale to by zkušenost musela velmi intenzivní, což člověk kterým s tím poprvé experimentuje nemůže zažít a ten který to už zná, už ví jak s tím pracovat :)

Re: LSD

Ahoj Tome,
Nemám vlastní zkušenost s LSD, nicméně měl jsem několik "lekcí" v astrálu ohledně drog a dalších látek měnící vědomí. Každá z nich vám rozšíří vědomí a ukáže malý fragment astrálu - je to nicméně nekontrolované - neovládáte kam vás to vezme, ani kde se ocitnete. Někdy to přirovnávám k létání raketou po dětském pískovišti. Nikde nevíte, kam vás to zrovna hodí a je to pouze úzká výseč. Tradiční metody jsou pomalejší, avšak dostanete se mnohem dále. Značně mimo "pískoviště", a máte po celou dobu kontrolu nad tím, co se děje. AC je cesta o vás, cesta o životě - ve světě mimo dětská pískoviště.

Přeji hodně zdaru!
Tom Poutník

Vibrace

Ahoj Tome,

Poslední dobou mám často před usnutím silné vibrace v mé hlavě. V té chvíli mam také potíže pohnout svým tělem, jako by mě ty vibrace uspávaly. Jednou mě ty vibrace i probudili v průběhu spánku a vibrovali ještě silněji, pak jsem se akorát samovolně probudila. Chci se zeptat, zda to má nějakou souvislost s AC nebo jestli je to neví jiného.

Děkuji předem za odpověď

Lucka

Re: Vibrace

Ahoj, vibrace a nemoznost se pohnout (spankova paralyza) je stav uvolneni tesne pred opustenim astralniho tela. Zkus se na ty vibrace soustredit a zesilovat je a pote se pokus treba prevalit na bok svym nefyzickym telem.Nekdy muzes mit pocit, jakoby jsi propadavala posteli, nebo jako by jsi se roztekala, to je dobre a jen malynky kousicek od opusteni tela. Pokud budes mit pocit, ze te nekdo sleduje, je to jen tvuj strach. Preji mnoho uspechu.

třetí oko

Ahoj Tome,
občas jsem mívám spánkovou paralýzu, dříve to byly děsivé zážitky, strašlivé pískání v uších, někdo na mě šahal, mluvily na mě hlasy a já se nemohla pohnout, křičet. Někde jsem četla, že se mám pomodlit nebo myslet na Ježíše, tak jsem to udělala a od té doby mám pokoj a z té spánkové paralýzy jsem se posunula k lucidním snům. Myslím, že jsem překonala vlastní strach a vždy když mi celým tělem prochází vibrace a cítím takový chlad a mám spánkovou paralýzu, tak už se nebojím, nesnažím se pohnout a stav využiju a pokouším se o lucidní sen a poté začnu "třetím okem" vidět různé věci, obrazy, a můžu si to podle myšlenek měnit, třeba vidím strom, tak pomyslím na jablka a hned se tam objeví krásně jasná červená jablka. Je to úžasné. Není to představa, vyloženě to vidím třetím okem, vše je velmi ostré, krásné, barvy jasnější než ve skutečnosti. Jsem při vědomí. Na cokoliv pomyslím, se mi začně objevovat, dokážu to myšlenkama ovlivnit, stačí pomyslet na nějakou věc a hned se mi tam začne objevovat, ale vše je jako na obraze a vždy cítím jakože mám doširoka otevřené oči, ale přitom vím, že ležím s očima zavřenýma a nacházím se na takové tenké hraně, když se jen o kousíček posunu jedním směrem, tak mi to zmizí a začnu se ze stavu probouzet přitom ještě tohle mi nepřijde jako lucidní sen. Třeba jsem pomyslela, že bych chtěla plavat s delfíny, ale ti delfíni se mi objevili jen vizuálně jako na papíře nebo na obraze nakreslení . Zajímalo by mě, co je tohle za stav, jestli s tím máš zkušenosti.
A když z té hrany sklouznu dalším směrem, ocitnu se v lucidním snu, scéna je většinou nějak daná, skoro pokaždé to bylo v noci na ulici, okolo nějací lidé, nebo v nějaké tmavé hospodě, klubu, ale nad tím LD už mám třeba jen částečnou kontrolu a není tam už vše tak jasné, spíše je to vždy v noci, tmavé a přijde mi, že se tím snem tak nějak potácím jakobych byla v přiopilém stavu. I když si uvědomuji že sním, nedokážu už to tak ovlivnit a někdy vlastně vůbec nevím co bych měla dělat, kam to směřovat. Protože když si třeba představím, že chci být na pláži, tak to mi nejde, ale dokážu věci částečně ovlivnit v tom daném LD .A potom se buď probudím, nebo ztratím to uvědomění, že to je LD a ten se stane normálním snem, kdy se tam dějí věci bez mého vědomého záměru. Také se mi stalo, že jsem byla jednou mimo tělo, vznášela jsem se nad postelí, kde jsem spala se synem a viděla jsem nás, bylo to také po spánkové paralýze, po vibracích, ale to byla jen chvilka tak 5 vteřin, tak vlastně nevím jestli to nebyl jen sen, ale byl to tak specifický zážitek, že myslím, že to nebyl jen sen a pak ještě jindy, při těch vibracích mě to jakoby vyšvihlo docela rychle do sedu samo jako jen mé astrální tělo, jinak jsem ležela. Tohle se mi stalo bez vědomého záměru samo, ne že bych o to usilovala. A potom jsem si říkala, že to zkusím vědomě pokusit se vycestovat a podařilo se mi jen jakobych se obracela vleže svým astrálním tělem, to jsem se už pokoušela o oddělení, ale pak se necítila připravená, tak to dál nešlo. Nemám moc ráda tmu a trochu se tmy bojím, tak proto jsem asi nepřipravená a taky se mi párkrát stalo, když jsem měla ty vibrace a byla vlastně v tom stavu kdy tělo spí a mysl je bdělá pomyslela na vycestování, tak jsem "uviděla" takovou lebku a nějaký hlas mi říkal "zemřeš", nebo "opravdu chceš zemřít". To mě vždycky zastrašilo. Chtěla jsem se zeptat co si o tom myslíš. Já jsem si říkala, že buď mám v sobě nějaké nevyřešené strachy, bloky a zrcadlí mi to tu lebku nebo také mě napadlo, že možná nejsem na dostatečné duchovní úrovni, abych mohla vycestovat a vibruji na nižších frekvencích a ta lebka je takové varování, že by to nemusel být pro mě zrovna dobrý zážitek. Taky jsem četla někde o nějakých strážcích prahu. Ty lucidní sny mám jen občas, a ne že bych se o to nějak snažila, většinou to je přes ty vibrace, spánkovou paralýzu, stavá se mi to samovolně, bez toho abych na tom nějak vědomě pracovala, ale když už ty vibrace přijdou, tak se o LD snažím, chtěla bych je mít častěji abych v nich mohla zkusit víc věcí a naučit se je víc ovládat a aby trvaly déle, tak jsem si říkala, že si začnu psát snový deník, abych na tom zapracovala. A také bych chtěla na sobě pracovat po duchovní stránce a někam se posunout, myslím, že zrovna tohle by pro mě mohla být cesta, když už se mi to několikrát podařilo vlastně samo, bez studování nějakých návodů a metod. Ještě jsem se chtěla zeptat jestli je možné i v LD požádat o duchovního průvodce, který by mi mohl ukázat cestu a něco mě naučit? Předem moc děkuji za odpověď.

Přidat nový příspěvek

Konzultace

Máte-li zájem o osobní setkání a konzultaci, klikněte zde a vyberte si, co Vás oslovuje nejvíce.