Diskuze

LS vs AC

Ahoj Tome,
Lucidních snů jsem měl již několik a malé procento z nich bylo opravdu velmi stabilních a svět a objekty v nich naprosto reálné.
Tzn. chutě, vůně, barvy, pocity, létání, duchovní průvodce, procházení zdí, atd.
Ovšem zajímalo by mě jaký je vlastně rozdíl mezi LS a AC? Jsou lidé kteří tvrdí že jde vlastně vždy o snění (LS). Čím více si o tom zjišťuji tím více se zdá že se jedná opravdu o jednu a tu samou věc.I ty sám tady píšeš v jedné z odpovědí že je potřeba pořešit strachy protože při AC si těmi strachy/myšlenkami "vytváříme sami" ty zlé cizí entity. Já jsem tomu doposud rozuměl tak
že ty entity při opravdovém AC jsou skutečné a tudíž je nemohu přeci vytvářet? Dále je tu problém s identifikací prostoru. Např. několikrát
můj LS začíná v noci v pokoji kde spím, vše se zdá stejné, mohlo by to tedy být identifikováno jako AC ale jakmile jdu třeba do jiného pokoje
nebo vyletím oknem ven tak se začne okolí (a třeba i noc na den) měnit do neexistujícího, snového. To znamená že to přece opět nemůže být AC ale pouze LS. Stejně tak Robert Monroe popisuje prostor v některých svých AC zážitcích jako cosi co je promícháno s reálným vzhledem jeho pokoje a snovými jevy/objekty, např. když hned po vyklouznutí z těla vidí jakousi černou díru (otvor) ve zdi kterou posléze prolétne, nebo paprsky světla procházející stropem, atd.
Je to stále AC nebo už jen LS? Stejně tak zůstává faktem že fenomén AC je vědecky nepotvrzen. Proběhlo několik experimentů včetně s panem Monroem a ani jeden neprokázal že se jedná o putování ve zkutečném světě. Žádný z cestovatelů nedokázal při experimentu nikdy zjistit co za předmět nebo čísla na papírku jsou ve vedlejší místnosti. Stejně tak byl proveden experiment s OOBE lety na dálku, konkrétně k Jupiteru, popis detailů planety byly označeny
jako zajímavé z 37% ovšem nebyly to informace nezjistitelné běžným způsobem. Celkově bylo AC vyhodnoceno jako velmi živé snění ale stále jen snění. Děkuji za odpověď.

Přidat nový příspěvek