Diskuze

Re: Vědomé vytělesňování

Ahoj Aleno, člověk nestačí kroutit hlavou, co všechno je možné. Úplně jsem pookřál. Chodím sem na Tomovy stránky občas pro inspiraci. Sám jsem zatím podobné schopnosti neobjevil (kromě asi dvou LD), nejspíš nedostatkem klidu v sobě. Plácám se zatím v těle, které již tři roky stávkuje a rozhodlo se dát mi "sežrat" všechno, co jsem si udělal (přemáháním ve sportu, usilováním nebo i nesprávným jednáním nebo myšlenkami). Takže mám kožní problémy, které, dá se říct,určují můj denní program. Na druhou stranu jsem byl donucen k nějakým změnám. Symbolicky to začalo asi mojí cestou do Santiaga v roce 2014. Narodila se mi krásná dcera a vedu spořádaný rodinný život. Když je dost energie a kůže není proti, pracuji s těmi sny, vedu si o nich deník nebo zkouším meditovat. Cítím se ve svém okolí v tomto směru trochu sám a bez vedení, a tak jsem se rozhodl přijmout transmisi učení dzogčhenu.
Zaujalo mě tvé tvrzení, že soustředit se člověk má hlavně na svět tady dole a pracovat na úkolu, který si určil před svým narozením. A teď klíčová otázka: Jak ten úkol poznám? Mám sice tušení, ale třeba se mýlím. Souvisí to s objevením pravého soucitu a lásky, protože nejsem přesvědčen, že tohle opravdu cítím. Asi proto zůstávají moje dveře tam jinam zavřené.
Kája

Přidat nový příspěvek